İçeriğe geç

Mermer Silimi

Mermer Silimi

Evler, ofisler, iş merkezleri, AVM’ler başta olmak üzere hemen her ortamda kendine yer bulabilen bir doğaltaş olan mermer silimi parlatma uygulamalarına zamanla ihtiyaç duyabilir. Yapısı gereği sertlik derecesi yüksek olmayan doğaltaşlar sınıfında yer alan mermerin bu özelliği nedeniyle, uzun süreli kullanımlarda çizilme, matlaşma ve kirlenme gibi durumlardan daha çok etkilendiğini söylemek mümkün. Eğer mermer kullanılan yüzey aynı zamanda sık kullanılan, üstünde sürekli adımlar atılan bir yerdeyse bu tarz etkileri daha çabuk hissettirecektir.

Mermer yüzeyin bütün dış etmenlere rağmen ilk günkü parlaklığı, temizliği ve canlı görünümünü korumasını sağlamak ise tahmin edildiği kadar zor değil. Mermer silimi parlatma işi özelinde uzmanlaşmış kişilerden kurulu bir ekip, yine mermer temizliği ve parlatılması için özel olarak üretilmiş makineleri kullanarak yüzeylere yepyeni, göz alıcı bir görüntüyü tekrar kazandırır.

Mermer silimi parlatma uygulamaları, mermer yüzeyin kullanım sıklığına göre belli periyodik aralıklarla yapıldığı takdirde, parlak ve yenilenmiş görüntüyü devamlı şekilde muhafaza etmenizi sağlar.