İçeriğe geç

Beton Boyama Silimi

Beton Boyama

Beton bir zemini veya duvarı boyamak için, özel beton boyası kullanılır. Özel tekniklerle betonda 1 cm’e kadar kalınlık oluştur, zaman içerisinde deforme olmaz. Kalıcı bir renk sağlar. Bakımı belli periyotlarda (ortalama beş yılda bir) cila uygulamaları yeterlidir.

Beton Silimi

Beton Silim; profesyonel silim makineleri ile elmas padler kullanılarak sırasıyla kazıma, honlama ve parlatma basamaklarıyla aşındırılarak pürüzlü ve işlem gerektiren beton yüzeylerde mermer parlaklığında pürüzsüz ve kaymaz zemin elde etme işlemidir.Beton silim zeminin ve mekanın durumuna göre ıslak veya kuru olarak yapılabilir. Parlak betonun diğer yüzey kaplama alternatiflerine oranla daha dayanıklı ve uzun ömürlü olması, özellikle yoğun ayak trafiğinin olduğu ve ağır iş makinaların ve forkliftlerin çalıştığı zeminlerde dayanımının çok fazla olması ve tekerlek izlerini en aza indirmesi sebebiyle birincil tercih sebebidir.

Beton yüzeyler bir kere parlatıldıktan sonra temizlenmesi sadece basit bakım pedleri ve su ile çok kolay bir şekilde yapılabilir, parlatılmış beton yüzeylerin kayma direnci, sadece perdahlanmış beton yüzeylere oranla çok daha fazladır.